8 rzeczy które sprawią, że noszenie okularów będzie przyjemniejsze

Zobacz, w co warto się zaopatrzyć, by noszenie okularów było przyjemne i nie sprawiało najmniejszego kłopotu nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

 1. Futerał

  Nie ważne czy w paski czy w kropki, skórzany czy welurowy, na zamek czy z klapką – ważne, żeby chronił twoje okulary wtedy, kiedy nie znajdują się akurat na twoim nosie.

 2. Ściereczka z mikrofibry

  Pamiętaj, żeby nigdy nie przecierać szkieł okularowych papierem, chusteczkami czy brzegiem bluzki, która akurat masz na sobie. Do czyszczenia okularów powinna służyć tylko i wyłącznie dedykowana do tego ściereczka z mikrofibry. Jest ona delikatna i nie spowoduje niechcianych zarysowań na soczewkach. Zwróć jednak uwagę na to, żeby raz na jakiś czas prać ściereczkę w delikatnym środku piorącym (bez użycia płynów do płukania), żeby pozbyć się z jej powierzchni nieczystości.

 3. Płyn do czyszczenia szkieł okularowych

  Wspomniana wcześniej ściereczka pomoże uporać się nam z delikatnymi zanieczyszczeniami, jednak raz na jakiś czas potrzebujemy porządnie odtłuścić nasze soczewki. Do tego przychodzą nam z pomocą różnego rodzaju płyny czyszczące do szkieł okularowych. Bądźmy jednak ostrożni z nasączonymi ściereczkami dostępnymi w marketach – niektóre z nich mogą rysować soczewki.

 4. Sznureczki i łańcuszki do okularów

  Kiedy mamy skłonności do gubienia naszych okularów czy po prostu chcemy je mieć zawsze pod ręką, warto zaopatrzyć się w specjalne sznureczki zawieszane na szyję. Na rynku znajduje się wiele ich rodzajów, między innymi eleganckie ozdobne łańcuszki, czy niezatapialne sznureczki dedykowane w szczególności dla wędkarzy czy amatorów sportów wodnych.

 5. Stopery na zauszniki

  Dobrze dobrane oprawy okularowe powinny leżeć nam na nosie idealnie. Są jednak przypadki, kiedy nie jest to takie proste, na przykład, kiedy materiał oprawki którą nosimy nie nadaje się do dogięcia, lub gdy grubość, a co za tym idzie waga szkieł powoduje zsuwanie się oprawy na nosie. Idealnym rozwiązaniem są tu silikonowe stopery, które naciągnięte na zausznik sprawią, że oprawka będzie leżała nam na nosie perfekcyjnie.

 6. Nasadki przeciwsłoneczne

  Wszyscy kochamy słońce, jednak czasami potrafi być ono uciążliwe dla naszych oczu. Dla osób noszących okulary korekcyjne rozwiązań tego problemu jest kilka, między innymi zakupienie okularów przeciwsłonecznych z indywidualna korekcją czy specjalnych okularów przeciwsłonecznych, które można założyć na własne okulary korekcyjne. Jednak ulubionym sposobem wielu “okularników” są nasadki przeciwsłoneczne, które można dowolnie nakładać i zdejmować z własnych oprawek. Na rynku dostępnych jest wiele kształtów i kolorów nasadek zarówno do opraw metalowych jak i plastikowych.

 7. Wkrętak

  Kto nosi okulary ten wie, jak szybko potrafią luzować się śrubki w zawiasach zauszników od ciągłego ich składania i rozkładania. Oczywiście zawsze można podejść do jednego z naszych salonów, gdzie bez problemu śrubki dokręcimy. Można jednak zaopatrzyć się również w mały, podręczny brelok – wkrętak optyczny z 5 wymiennymi końcówkami, dzięki któremu w każdej chwili dokręcimy sobie niesforne śrubki samodzielnie.

 8. Gadżety na zausznik

  O ile moda na noszenie okularów trwa i dorośli chętnie kupują sobie coraz to nowe pary, nasze pociechy czasami ciężko jest do tego zachęcić. Niedawno na rynku pojawiły się świetne gadżety, dzięki którym możemy przystroić każdą oprawkę i nadać jej indywidualny styl. Są to silikonowe nakładki na zausznik w wielu wzorach i kolorach. Znajdziemy kształty takie jak kwiatki, auta, klocki lego, zwierzątka czy wesołe potworki.

Dodaj komentarz do treści.