LEADER OKULARY SPORTOWE

Jakie powinny być idealne okulary sportowe? Sprawdzamy oprawy do korekcji Leader C2.

Jakie powinny być idealne okulary sportowe? Poruszamy temat okularów sportowych.

Coraz więcej z nas uprawia jakiś sport. Rośnie też świadomość jak ważne jest przy tym nasze bezpieczeństwo. Dlatego podczas jazdy rowerem ubieramy kask, gdy gramy w piłkę zakładamy ochraniacze.

A co z naszym wzrokiem? O nim również trzeba pamiętać.

Jak poważny jest to problem świadczą między innymi badania przeprowadzane w różnych krajach. Szacuje się, że obrażenia doznawane w trakcie aktywności fizycznej stanowią, w zależności od kraju, od 4% do nawet 30% wszystkich urazów okulistycznych. Według statystyk w polskich placówkach oświatowych w latach 2015/2016 wypadków z urazami oka odnotowano aż 531. Przykładem mogą być również Stany Zjednoczone, gdzie każdego roku podczas uprawiania sportu przydarza się ponad 42 tysiące uszkodzeń wzroku wymagających natychmiastowej pomocy lekarza. Trzy czwarte urazów dotyczy osób przed 25-tym rokiem życia.

Uszkodzeń zawsze jest więcej tam, gdzie dominują sporty z większym udziałem sprzętu sportowego, np. kijów, piłek czy rakiet.

Jak temu zaradzić?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom wszystkich sportowców, zarówno tych małych jak i tych większych, powstały bezpieczne i niezawodne okulary sportowe.

My w hurtowni Optykon sprzedajemy głównie okulary marki Leader. To przede wszystkim profesjonalne, solidne i wytrzymałe okulary sportowe, potwierdzone certyfikatem Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań i Materiałów, które jest jednym z największych tego typu stowarzyszeń stawiających surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa i trwałości materiałów stosowanych w produkcji.

Optymalny zestaw już w standardzie.

Oprawa dostarczana jest w praktycznym opakowaniu wyściełanym materiałem zapobiegającym rysowaniu się opraw i soczewek. W komplecie otrzymujemy oprawy, etui, dodatkowy woreczek na oprawy ze ściereczką do okularów, osłony na skronie i opaskę na głowę.

Oprawa wykonana jest z super twardego i niezawodnego materiału nylonowego. Jej kształt sprawia, że idealnie dopasowuje się i przylega do twarzy użytkownika. Wyposażone są w elastyczne zauszniki z antypoślizgowymi końcówkami. Ergonomiczne silikonowe ochraniacze, zapewniają nie tylko stabilność, ale i ochronę przed uderzeniami bocznymi. Wymienne nanośniki wykonane są z komfortowego materiału, zapewniając optymalną ochronę i wygodę podczas noszenia okularów, nie tylko w czasie uprawiania sportu.

Otwór przy części skroniowej poszerza pole widzenia, stanowi dodatkową wentylację i ochronę przed parowaniem. Przy tym wszystkim oprawa jest lekka i wygodna.

Standardowo okulary wyposażone są w poliwęglanowe soczewki z powłoką utwardzającą odporną są na uderzenia, zarysowania, czy pęknięcia. Posiadają też powłokę zabezpieczającą przed szkodliwym i niebezpiecznym promieniowaniem UV.

Może więc ich używać każdy, kto chce zadbać o bezpieczeństwo swoich oczu podczas uprawiania sportu ale również podczas wykonywania niebezpiecznej pracy w dynamicznych warunkach.

Co istotne w tych okularach jest możliwość indywidualnego zaszklenia soczewkami korekcyjnymi, w tym również tych o wysokich mocach!

Żeby czuć się komfortowo i bezpiecznie w każdej sytuacji, okulary możemy nosić na 3 sposoby:

Pierwszy sposób to zauszniki z opaską na głowę (dostarczaną w komplecie). Drugi sposób to opaska na głowę zamiast zauszników. I jest jeszcze trzeci sposób. Opaska na kask sportowy.

Bezpieczeństwo, ciekawy, interesujący i modny design oraz szeroki wybór kolorów i rozmiarów. To wszystko sprawia, że okulary Leader C2 są najchętniej wybieranymi okularami sportowymi. Takie właśnie powinny być idealne okulary sportowe.

Okulary sportowe – ciekawostki

Tenisistka Martina Návrátilova, czterokrotny mistrz NBA koszykarz Horace Grant, holenderski piłkarz Edgar Davids to legendy sportu, które oprócz sukcesów w swoich dziedzinach łączy coś jeszcze – wszyscy grali w okularach. Davids – bo miał jaskrę, Grantowi pomagały trafiać do kosza z dystansu. Návrátilova długo broniła się przed okularami i dopiero kilka spektakularnych przegranych skłoniło ją do zmiany zdania. Gdy dała się przekonać, znów zaczęła wygrywać. Przyznała, że bez okularów nie widziała dobrze wszystkiego, co działo się na korcie. Sportowcy z wadami wzroku, zawodowcy i amatorzy potrzebują okularów korekcyjnych, ale w wielu dyscyplinach sportu okulary są potrzebne nawet sportowcom o sokolim wzroku. Potrzebne są, by chronić oczy przed podrażnieniami spowodowanymi przez wiatr, słońce, promienie UV, owady, ale przede wszystkim przed urazami.

Mówi się, że „Sport to zdrowie”. Warto zadbać o to, żeby to hasło nie było tylko pustym sloganem.

Najwyższy czas aby zwiększyć ochronę podczas sportu!

Odwiedź stronę:

http://leaderpolska.pl

https://www.facebook.com/LeaderPoland

Dodaj komentarz do treści.