SEGMENTY DO BLIŻY

Lepsze widzenie podczas czytania i podobnych czynności – samoprzylepne segmenty do bliży

Wszyscy, których dotknął problem wady wzroku i muszą korzystać z okularów lub soczewek kontaktowych słyszeli z pewnością o okularach i soczewkach progresywnych. Najczęściej zainteresowanie tym rozwiązaniem zauważymy jest wśród osób starczych z tzw. prezbiopią (starowzroczność). Wykorzystanie zaawansowanej technologii w optyce daje możliwość wykorzystania różnych wartości mocy i korekcji w różnych partiach soczewki. To dzięki nowoczesnym, drogim maszynom jesteśmy w stanie dokładnie przygotować odpowiednie soczewki progresywne. Okulista i optometrysta przygotowują indywidualne receptury, natomiast optyk przygotowuje zgodnie z tymi zaleceniami, jak w przypadku sprzętu, którym się posługuje, równie drogie soczewki. Nowoczesne soczewki są bardzo doceniane wśród użytkowników, nie zawsze jednak są wybierane. Główną przyczyną rezygnacji z zakupu okularów lub soczewek progresywnych jest ich wysoka cena. Innymi problemami, z którymi mogą się spotkać nabywcy takiego rozwiązania to źle przygotowana receptura lub zbyt długotrwała zdolność do przystosowania się do  nowych warunków akomodacji.

Na szczęście jest sposób, który może zastąpić drogie soczewki progresywne. Segmenty do bliży, bo o nich będzie mowa. Są to specjalnie przygotowane soczewki, które aplikujemy na soczewkę w naszych okularach. Zrobione są z elastycznego tworzywa, dzięki któremu utrzymują się na wszystkich powłokach soczewek. Mocujemy je na zasadzie adhezji, czyli przyklejamy je na tzw. kroplę wody.

segmenty do bliży
SEGMENTY DO BLIŻY – OKULARY OCHRONNE

Segment taki ma wymiary ok. 30 x 15 mm, mocuje się go wewnątrz soczewki w miejscu odpowiednim dla nas. O miejscu decyduje czynność, którą wykonujemy. Idealnie sprawdzi się do czytania, wówczas mocujemy je w dolnej części soczewki. W sporcie może mieć znaczenie dla tych, którzy podczas uprawiania swojej dyscypliny muszą spojrzeć na zegarek, licznik rowerowy, czy kamerę sportową. W pracy przyda się tam, gdzie nasz wzrok skupia się przy wykonywaniu czynności wymagających większej uwagi i dokładności. Segmenty przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Ich moce dostępne są nawet do 4 dpt.

Jakie segmenty wybrać?

segmenty do bliży
SEGMENTY DO BLIŻY NA MASCE DO NURKOWANIA

Segmenty do bliży to sprawdzone rozwiązanie nie tylko do czytania. Ich zastosowanie zależy od czynności, które wykonujemy, przy których niezbędna jest korekcja w bliży. Wybierając segmenty należy kierować się nie tylko ich mocą, ale i kształtem. Należy pamiętać, że segmenty do bliży wykonane są z tworzywa, które możemy dosłownie przyciąć do odpowiadającej nam wielkości. Na rynku jest wiele produktów tego typu, warto jednak zadbać o ten od sprawdzonego dostawcy, gdyż z wzrokiem nie ma żartów.

 

Polecamy segmenty do bliży od Breitfeld&Schliekert i 3M.

Dodaj komentarz do treści.