NASADKI POLARYZACYJNE PRZECIWSŁONECZNE

Nasadki polaryzacyjne. Czy warto je mieć?

Słońce, odbijające się promienie od tafli wody, refleksy, oślepiające światła poruszających się po ulicach samochodów i wreszcie odbicia i refleksy soczewek korekcyjnych to najczęstsze przyczyny zmęczenia wzroku. Zmęczenie wzroku dotyka wielu z nas. Najbardziej narażonymi na to zjawisko są zawodowi kierowcy, sportowcy, rybacy, marynarze oraz osoby pracujące w pełnym słońcu. Nie należy ograniczać się tylko do w/w zawodów, gdyż problem dotyczy każdego z nas, szczególnie tych z nas, którzy dużo przebywają na słońcu.

Gdy jedziemy samochodem, rowerem, gdy idziemy na spacer, przemieszczamy się, pracujemy w pełnym słońcu, narażeni jesteśmy na odbijające się refleksy, które rażą nas powodując zmęczenie wzroku, mogące prowadzić do wady wzroku. Mówiąc najprościej dzieje się tak, gdyż światło odbijające się od różnych powierzchni pada na nasze oczy oślepiając nas. Polaryzacja eliminuje odbicia światła sprawiając, że widzimy ostrzej i barwniej. Jest to wynikiem redukcji i filtracji niekorzystnie wpływającej na jakość widzenia fali pionowej światła odbitego.

Należy zwrócić także uwagę na promieniowanie gamma i refleksy, na które narażeni jesteśmy podczas pracy z monitorami komputerowymi. Aby temu zapobiec potrzebujemy soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi i antystatycznymi.

efekt polaryzacji
EFEKT POLARYZACJI

POLARYZACJA
EFEKT POLARYZACJI

Wszystko jest już jasne, ale co dalej.

Wiemy, że należy zaopatrzyć się w okulary z polaryzacją. Nadal jednak sprawa nie jest jasna, gdyż na rynku jest wiele propozycji i różne barwy soczewek. Co z osobami z wadą wzroku, którzy noszą okulary?

Dla tych, co noszą okulary korekcyjne polecamy nasadki polaryzacyjne. Dostępne są w wersjach do opraw metalowych i opraw z tworzywa. Możemy też zaopatrzyć się w takie, które samemu dostosujemy do kształtu naszych opraw poprzez dopasowanie kształtu – nożyczkami.

 

Kolory soczewek nasadek polaryzacyjnych.

Soczewki polaryzacyjne dostępne są w wielu kolorach. Niby nic, ale każdy kolor może mieć wpływ na widoczność w zależności od warunków, w których użytkujemy dane soczewki. Brąz – poprawia kontrast widzenia, jest przyjemny dla oka, pochłania niebieskie światło. Szary – kolor neutralny, nie przełamuje widzialnych barw. Kolor uniwersalny na każda okazję. Zielony – jeden z lepszych wyborów. Poprawia kontrast w mniejszym nasłonecznieniu, w dużym słońcu odbija odblaski i uspokaja wzrok. Doskonały na lato i zimę. Wbrew pozorom nie wpływają znacząco na odchylenia barw. Żółte – kolor idealny dla sportowców i kierowców. Żółte soczewki doskonale sprawdzają się w pochmurne dni i wieczorami. Rozjaśniają obraz i poprawiają kontrast. Najlepiej redukują światło niebieskie, które najgorzej wpływa na nasz wzrok. Różowy – kolor zmniejsza ostrość widzenia, uwydatnia barwy i zwiększa kontrast. Dobrze filtruje światło niebieskie.

Nasadki polaryzacyjne to najlepszy wybór dla tych, co noszą okulary korekcyjne i potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Nasadki polaryzacyjne muszą spełniać kilka zadań. Po pierwsze – redukują odblaski, po drugie zwiększają kontrast i uwydatniają kolory, po trzecie – chronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B.

Nasadki polaryzacyjne przeznaczone są dla osób noszących okulary korekcyjne.

Niemal obowiązkowe dla:

– ludzi przebywających w warunkach dużego nasłonecznienia (sprzedawcy na straganach, odpoczywający na plażach)

– osób uprawiających sporty wodne

– rolnicy

– kierowcy

– marynarze

– wędkarze

 

Nasadki polaryzacyjne mogą byś stosowane ze wszystkimi typami opraw korekcyjnych. Ich rozmiary są uniwersalne, a haczyki na oprawy można w dogiąć w zależności od potrzeb. Nasadki zrobione są głównie z wysokiej jakości trioctanu, który można w łatwy sposób dociąć do pożądanego kształtu nie tracąc na jakości soczewki.

 

ZOBACZ NASZE PROPOZYCJE

Dodaj komentarz do treści.